ARCON Slovakia, spol. s r.o.

Charakteristika

Тermo- atramentové tlačiarne Domino Gx séria

Pri systémoch i-Tech Gx série došlo k ideálnemu spojeniu skúseností a inovácie. Pokiaľ hľadáte flexibilné kódovacie riešenie, ktoré je ľahko integrovateľné do vašej výrobnej linky, navrhnuté pre tlač vo vysokom rozlíšení a vysokorýchlostnú linku a zároveň si zachováva spoľahlivosť, riešenie Gx série je pre vás najlepšou voľbou.

Modulárne nastavenie sa prispôsobuje vašim požiadavkám: Až štyri individuálne pracujúce tlačové hlavy sú riadené jednou ovládacou jednotkou a môžu byť nastavené pre prevádzku niekoľkých výrobných liniek či tlači veľkých nápisov, vďaka čomu je možné nastavenia tlačiarne prispôsobiť požiadavkám vašej výroby. Inteligentné prvky i-Tech a chytré kazetové funkcie zaručujú ľahkú obsluhu, lepšie plánovanie výroby a zníženú chybovosť, čo vedie k úsporám času aj peňazí.

Princíp tlače

Termálne atramentové tlačiarne Gx série využívajú ako základné tlačové vybavenie kazetu typu HP.

Kazeta obsahuje nádrž na atrament s obsahom 42 ml a využíva radu odporových teliesok vytvorených výrobným procesom zvaným fotolitografia.

Každé odporové teliesko je aktivované elektrickým napätím/prúdom, ktorý po aplikácií ohreje atrament v kontakte s daným telieskom, čím vznikne atramentová kvapka. Plne sformovaná kvapka je potom presne vystrelená z trysky čelnej dosky na cieľový podklad a spolu s ostatnými vytvorí obraz. Po odpojení napätí/prúdu od odporového telieska sa odporová komora znovu naplní atramentom a proces sa pre tvorbu obrazu niekoľkokrát zopakuje.

Časová medzera medzi výstrelmi je stomiliontina sekundy, technológia termálnej atramentovej tlače je tak extrémne rýchla a ľahko použiteľná.


 

Hlavné výhody

  • Tlač s vysokou rýchlosťou / rozlíšením, ktoré drží krok aj v tých najrýchlejších výrobných prostrediach
  • Čistá tlač za použitia minimálneho množstva atramentu na jednotlivé kódy s možnosťou použitia celej škály atramentov pre potravinárske obaly
  • Moderná technológia tlačovej hlavy zabezpečuje presné umiestnenie kvapky a vysokú kvalitu tlače za použitia našich atramentoch na báze vody a etanolu
  • Ľahko ovládateľná tlačiareň s minimálnymi požiadavkami pre znalosť nastavení, obsluhy a údržby
  • Minimálne prestoje výroby. Výmena kazety je ľahká, bez nutnosti servisného zásahu a nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu
  • Spoľahlivé a flexibilné modulárne riešenie prispôsobiteľné vaším budúcim požiadavkám

Domino Gx séria - Domino Gx150i, Domino Gx350i, Domino Gx-OEM